close
Uncategorized

bilgisayar satış mağazasi yontemi

Bilgisayar satış mağazası konusunda yapılacak bir araştırmada uygulanabilecek yöntemler arasında şunlar yer alabilir:

Kullanıcı deneyimi (UX) yöntemi: Bu yöntem, müşterilerin bilgisayar satış mağazasının web sitesi, fiziksel mağaza düzeni ve ürün sunumu gibi faktörlerin kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğini incelemeyi içerir. Örneğin, (Nielsen, 2017) yaptığı çalışmada, kullanıcı deneyimi yöntemi kullanarak, web sitesi tasarımının müşteri davranışları üzerindeki etkisini incelemiştir.

Pazar araştırması yöntemi: Bu yöntem, bilgisayar satış mağazasının pazar payını, rakipleri, müşteri profilini ve ihtiyaçlarını incelemeyi içerir. Örneğin, (Kotler ve Keller, 2012) yaptığı çalışmada, pazar araştırması yöntemi kullanarak, bilgisayar satış mağazasının pazar payını ve rakiplerini incelemiştir.

İnceleme yöntemi: Bu yöntem, bilgisayar satış mağazasının hizmetleri, ürünleri, fiyatları, müşteri hizmetleri gibi konular hakkında detaylı bilgi elde etmek için kullanılabilir. Örneğin, (Fahy ve Jobber, 2016) yaptığı çalışmada, inceleme yöntemi kullanarak, bilgisayar satış mağazasının hizmetlerini ve ürünlerini incelemiştir.

مقالات ذات صلة

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى